3 MDH "Obieżyświat"
9 MDSH "Złote Orły"
10 PMGZ "Mini Kinderki"
14 MDH "Zośka"
16 MGZ "Siódma woda po kisielu"
18 MDW "Szczerbiec"
27 MGZ "A Może Budyń"
33 MDH "Myszka"
34 MDH "Błękitni"
36 MDH "Agat"
83 MDH "Kedyw"
88 MDHNS
100 MDW "Tswana"
PMDH Integracyjna w Sułkowicach

Barwy: Czarno - srebrne

Drużynowy: HO Tomasz Szczotkowski

Przyboczny: ćw. Jakub Wójtowicz

Gdzie działamy: W Myślenicach

Od kiedy istniejemy: Jako próbna od 1 września 2004r.
Jako "Szczerbiec" od 14 stycznia 2005r.

Strona drużyny:

Krótka historia: Historia 18 MDSH "Szczerbiec" zaczyna się w wakacje roku 2004. Wtedy to grupa harcerskich przyjaciół zadecydowała, że założą nową starszoharcerską drużynę na myślenickiej ziemi. Za swe barwy przybrali chusty czarne z srebrną obwódką, numer - 18. Oficjalnie drużyna stała się "Szczerbcem" rozkazem komendanta hufca z dnia 14 stycznia 2005r. na biwaku sportowym, organizowanym przez tę drużynę. Pierwszym drużynowym (i jak na razie ostatnim) został pwd. Dariusz Szczotkowski, a przybocznymi sam. Magdalena Bała i ćw. Maciej Kuglin. "Szczerbiec" ma za sobą wiele pięknych chwil, gdy zwyciężał w hufcowych imprezach, gdy był najliczniejszą drużyną hufca Myślenice. Dzisiaj stał się zapleczem nowej kadry. Instruktorzy, którzy wyszli w teren z czarno-srebrnymi barwami dzisiaj prowadzą, bądź współprowadzą inne drużyny harcerskie. Jednak historia 18-stki jeszcze się nie kończy... :) nadal są w niej harcerze i harcerki gotowi do działania.

pwd. Dariusz Szczotkowski HO

Na jesieni 2009 roku podjęto decyzję o zmianie drużynowego. Został nim (wtedy jeszcze ćwik) Tomasz Szczotkowski, a były drużynowy został opiekunem drużyny. Drużyna nawiązała też wtedy współpracę z I LO im Tadeusza Kościuszki w Myślenicach.

ćw. Konrad Kowalik

Zbiórki drużyny odbywają nieregularnie w LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach