3 MDH "Obieżyświat"
9 MDSH "Złote Orły"
10 PMGZ "Mini Kinderki"
14 MDH "Zośka"
16 MGZ "Siódma woda po kisielu"
18 MDW "Szczerbiec"
27 MGZ "A Może Budyń"
33 MDH "Myszka"
34 MDH "Błękitni"
36 MDH "Agat"
83 MDH "Kedyw"
88 MDHNS
100 MDW "Tswana"
PMDH Integracyjna w Sułkowicach

6 MDH "Orsza"

Barwy: Czarne z czerwoną obwódką

Drużynowy: HO Konrad Kowalik

Przyboczne: trop. Janina Zdrzenicka

Gdzie działamy: Przy Gimnazjum w Trzemeśni oraz Szkole Podstawowej w Porębie

Od kiedy istniejemy: Jako próbna od grudnia 2007r.
Jako "Orsza" od września 2009

Zastępy: "Sosenki" (Zastępowa - trop. Patrycja Burkiewicz)
----------- "C-C" (Zastępowa - dh Ewa Nowak)
----------- "Isana" (Zastępowa - dh Klaudia Podmokły)
----------- "El Chupakabry" (Zastępowy - dh Bartosz Kościelniak)
----------- "Brost" (Zastępowy - dh Krzysztof Paruch)
----------- "7 Day's'" (Zastępowy - dh Jakub Furmanek)

Strona drużyny: www.orsza.wordpress.com

Krótka historia: Pomysł na założenie drużyny harcerskiej w Trzemeśni powstał w okolicach listopada 2007 w głowie HO Piotrka "Boczka" Drożdża. Był pierwszym drużynowym, a w prowadzeniu drużyny pomagała mu dh Agnieszka Zielińska, która objęła funkcję przybocznej.
Planowano nazwę "Leśne oko". Drużyna działała do czerwca 2008. Po przerwie wakacyjnej nastąpiła krótka przerwa w pracy, ale od stycznia 2009 z nową kadrą 6 PMDH ruszyła do dalszej pracy. Funkcję drużynowej objęła dh Angelika Olejnik, a przybocznymi zostali dh Konrad Kowalik i dh Jakub Wójtowicz. Planowaną nazwę zmieniono na "Orsza", a barwami została czerń z czerwoną obwódką.
Z końcem roku 2009 dh Kubę zastąpiła dh Joanna Mika, a niedługo potem drużynowym został dh Konrad. Drużyna zmieniła teren działań ze Szkoły Podstawowej na Gimnazjum w Trzemeśni, a pod koniec roku za sprawą phm. Iwony Figlewicz do drużyny dołączyli harcerze z Poręby. Wtedy też na funkcję przybocznej została mianowana dh Janina Zdrzenicka.
W marcu z powodów zawodowych z funkcji przybocznej zrezygnowała sam. Asia Mika. W czerwcu 2011, dzień po złożeniu przez drużynowego Zobowiązania Instruktorskiego jej miejsce zajęła trop. Patrycja Burkierwicz
Od początku listopada do drużyny dołączyło 11 zuchów, które od tej pory mają osobne zbiórki. Miesiąc później, w grudniu na funkcję przybocznego ds. starszoharcerskich mianowany został pwd. Dariusz Szczotkowski HO i zaczął pracę z Patrolem starszoharcerskim.

ćw. Konrad Kowalik

Zbiórki drużyny odbywają się w czwartki o godzinie 17:00 w OSP w Porębie.