Sierpień

Zimowisko

Zimowisko hufca Myślenice dla harcerzy odbędzie się w drugim tygodniu ferii w Siedlcu Janowskim. Jest to niewielka wieś położona na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Wybraliśmy ją, bo mimo pozornej zwyczajności kryje w sobie wiele atrakcji takich jak:
-Pustynia Siedlecka - mniejsza od Błędowskiej, ale za to w mniejszym stopniu zarośnięta,
- Kamieniołom warszawski - jego nazwa pochodzi stąd, że to właśnie z niego brali kamień na budowę Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie! Można w nim znaleźć dużo skamieniałości - super zabawa w archeologa :D
- Jaskinia - może niewielka, ale czy ktoś z Was był kiedyś w prawdziwej jaskini?
Poza tym z Siedlca jest rzut kamieniem do Olsztyna, Mirowa i Ogrodzieńca a w nich wspaniałe zamki - Orle Gniazda. A z Olsztyna to już parę kroków do Częstochowy, której chyba nie musimy reklamować :)
Koszt wynosić będzie 100zł i związany jest z odległością jaka dzieli Myślenice i Siedlec a także z kosztem noclegów(Schronisko Młodzieżowe - łóżka, prysznice, mód malina).
Komendantem będzie phm. Adam Figlewicz HR.

Zgłaszajcie się jak najszybciej do swoich Drużynowych. Jest tylko 30 miejsc i część z nich jest już zajęta!!!

Zdjęcia z Siedlca: -1- -2- -3- -4-
Dodano: 19 stycznia 2009

WOŚP

Witam!

Chciałbym przekazać ważną informację w sprawie WOŚPu. W poprzednich akcjach dochodziło do przykrego incydentu gubienia ankiet. W tym roku, by temu zapobiec, wszyscy wolontariusze spotkają się w hufcu, gdzie podpiszą odbiór ankiety i wypełnią ją na miejscu. Dotyczy to tylko tych, którzy będą mieli identyfikatory. Do wybrania tych osób zobowiązani są drużynowi.

3 MDH "Obierzyświat" - 1 ankieta
5 MDH "Watra" - 2 ankiety
7 MDH "Wypustki" - 2 ankiety
9 MDH "Złote Orły" - 5 ankiet (Ta drużyna obstawia całe Dobczyce.)
14 MDH "Zośka" - 2 ankiety
16 MGZ "Siódma woda po kisielu" - 1 ankieta
18 MDSH "Szczerbiec" - 2 ankiety
33 MDH "Myszka" - 2 ankiety
36 MDH "Agat" - 2 ankiety
83 MDH "Kedyw" - 2 ankiety
100 MDWSH "Tswana" - 4 ankiety (Na oba piony działające w drużynie.)
101 MDH "Rewelacja" - 2 ankiety
PMDH z Trzemeśni - 1 ankieta

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (05.01.09r.) o godzinie 18.00 w hufcu. Jeśli ktoś już dziś wie, że w poniedziałek nie może, niech przyjdzie w sobotę (03.01.09r.) o godzinie 16:00 do hufca. Proszę o zabranie z sobą długopisu i zdjęcia.
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości piszcie na mój mail: szczotta@wp.pl lub dzwoń pod 691778517 Tam, na miejscu dowiecie się też innych koniecznych informacji.

Czuwaj!
pwd. Dariusz Szczotkowski